Поради

Аліменти. Корисна інформація для стягувача аліментів

Сімейним законодавством встановлено, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Але трапляється так, що після розірвання шлюбу, чи припинення фактичних сімейних відносин один з батьків нехтує цим обов’язком, а отже, тому з батьків, хто залишається проживати з дитиною необхідно вирішувати питання утримання дитини.

Детальніше

Аліменти. Корисна інформація для платника аліментів

У зв’язку з тим, що дана стаття безспірно пов’язана зі статтею під назвою «Корисна інформація для стягувача аліментів», то її зміст буде фактичним її віддзеркаленням, та матиме схожі елементи а тому перед переглядом даної статті рекомендується переглянути вищезазначену статтю, що буде корисним для Вас, а також створить для Вас загальну картину дій, які може бути вчинено саме Позивачем для врегулювання виниклої ситуації та її вирішення.

Детальніше

Зміна розміру аліментів

Зміна розміру аліментів Сімейним законодавством передбачена можливість для стягувачів аліментів – збільшення їх розміру, а для платників аліментів – їх зменшення.

Детальніше

Стягнення додаткових витрат

Окрім сплати аліментів, той з батьків, з кого присуджується стягнення аліментів на дитину зобов’язаний брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

Детальніше

Визначення місця проживання дитини

Сімейним кодексом України передбачено право батьків, як в шлюбі, так і після його розірвання, визначати з ким із них проживатиме дитина. Важливо зазначити, що дитині також надається право обирати з ким з батьків вона бажає проживати.

Детальніше

Встановлення графіку зустрічей з дитиною

Сімейним кодексом України встановлено, що питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Але, на жаль, дана норма у більшості випадків стосується лише тих сімей, де батько та мати проживають разом з дитиною.

Детальніше

Зміна прізвища дитини

В сімейному законодавстві встановлено, що після народження дитини у шлюбі або ж не в шлюбі, визначається її походження, та в залежності від походження її від того чи іншого чоловіка, він вноситься у свідоцтво про народження та в актовий запис, батьком дитини.

Детальніше

Позбавлення батьківських прав

Позбавлення батьківських прав одна з найскладніших, як з емоційної, так і з процедурної точки зору, категорія справ. Оскільки, держава зацікавлена у забезпеченні інтересів дитини, а виховання є першоосновою розвитку особистості дитини, то потрібна вагома причина для того, щоб одного з батьків позбавили батьківських прав.

Детальніше

Поділ майна подружжя в суді

Під час припинення шлюбно-сімейних відносин, зазвичай постає питання щодо поділу майна набутого під час проживання в шлюбі. Тема поділу майна подружжя нажитого під час перебування у офіційно зареєстрованому шлюбі (і не тільки) досить об’ємна та складна, тому в даному матеріалі буде описано лише процедуру «простого поділу» майна через суд, тобто з урахуванням принципу рівності часток та за взаємною згодою.

Детальніше

Поділ майна у громадянському шлюбі

На сьогоднішній день все більшу популярність в українському суспільстві отримує інститут громадянського шлюбу (проживання однією сім’єю, не перебуваючи у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі). Багато людей проживає фактично однією сім’єю без реєстрації шлюбу. Причин для цього багато.

Детальніше

Шлюбний договір (контракт)

Суть сімейних відносин зумовила розширення можливостей їх регулювання безпосереднього самими учасниками, саме тому і виникло договірне  регулювання. Це стосується насамперед шлюбного договору.

Детальніше