Поради

Розподіл бізнесу при розлученні

Стаття покликана надати певне розуміння тому, що і яким чином з нажитого подружжям бізнесу підлягає поділу.

детальніше

Процедура усиновлення дитини в Україні

У даній статті ми розглянемо практичні рекомендації з усиновлення для громадян України. Процедура усиновлення включає в себе значну кількість етапів, які необхідно пройти, можливо навіть «подолати», перш ніж Вам вдасться досягти заповітної мрії про «повну» сім’ю і усиновити дитину.

детальніше

Оспорювання батьківства в суді

Традиційно склалося, що походження новонародженої дитини визначається від чоловіка і дружини, які перебувають у шлюбі між собою. Ця позиція закріплена на законодавчому рівні і прописана в Сімейному кодексі України.

детальніше

Аліменти. Корисна інформація для стягувача аліментів

Сімейним законодавством встановлено, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Але трапляється так, що після розірвання шлюбу, чи припинення фактичних сімейних відносин один з батьків нехтує цим обов’язком, а отже, тому з батьків, хто залишається проживати з дитиною необхідно вирішувати питання утримання дитини.

детальніше

Аліменти. Корисна інформація для платника аліментів

У зв’язку з тим, що дана стаття безспірно пов’язана зі статтею під назвою «Корисна інформація для стягувача аліментів», то її зміст буде фактичним її віддзеркаленням, та матиме схожі елементи а тому перед переглядом даної статті рекомендується переглянути вищезазначену статтю, що буде корисним для Вас, а також створить для Вас загальну картину дій, які може бути вчинено саме Позивачем для врегулювання виниклої ситуації та її вирішення.

детальніше

Зміна розміру аліментів

Зміна розміру аліментів Сімейним законодавством передбачена можливість для стягувачів аліментів – збільшення їх розміру, а для платників аліментів – їх зменшення.

детальніше

Стягнення додаткових витрат

Окрім сплати аліментів, той з батьків, з кого присуджується стягнення аліментів на дитину зобов’язаний брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

детальніше

Визначення місця проживання дитини

Сімейним кодексом України передбачено право батьків, як в шлюбі, так і після його розірвання, визначати з ким із них проживатиме дитина. Важливо зазначити, що дитині також надається право обирати з ким з батьків вона бажає проживати.

детальніше

Встановлення графіку зустрічей з дитиною

Сімейним кодексом України встановлено, що питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Але, на жаль, дана норма у більшості випадків стосується лише тих сімей, де батько та мати проживають разом з дитиною.

детальніше

Зміна прізвища дитини

В сімейному законодавстві встановлено, що після народження дитини у шлюбі або ж не в шлюбі, визначається її походження, та в залежності від походження її від того чи іншого чоловіка, він вноситься у свідоцтво про народження та в актовий запис, батьком дитини.

детальніше