Визнання та оспорювання батьківства

Так трапляється, що при народженні дитини, біологічним батьком її являється не та особа, яка на даний час перебуває в подружніх чи інших стосунках з матір’ю дитини. Натомість, саме дані дійсного (офіційного) чоловіка заносять в свідоцтво про народження дитини як її батька. У випадку, якщо офіційний чоловік усвідомлює, що він не являється біологічним батьком дитини, але дані про нього, як про батька, вже вказані в свідоцтві про народження дитини, він може оспорити своє батьківство в судовому порядку.

Біологічний батько, якому відома дана обставина, та який бажає бути не тільки біологічним, а й «офіційним» батьком (відомості про якого будуть зазначені в свідоцтві про народження дитини), також має право, в порядку визначеному сімейним та цивільним процесуальним законодавством, звернутися до суду з позовом про визнання саме його батьком дитини.

Як видно з вищезазначеного, та відповідно до умов, визначених сімейним законодавством, визнати та оспорити батьківство можливо лише шляхом звернення до суду з позовною заявою. Самі судові процедури визнання та оспорювання батьківства є дуже складними та напруженими, як з точки зору цивільного процесу, так і з моральної сторони цієї справи. Окрім того, суттєвим доказом у даній справі є факт того, що саме дана особа являється, або ж не являється біологічним батьком. Даний факт в суді встановлюється вичерпною кількістю засобів доказування, якими зокрема являється висновок спеціаліста та експертиза.

Таким чином, якщо Вам необхідна кваліфікованого допомога досвідченого адвоката у реалізації судової процедури визнання або оспорювання батьківства, Ви можете звернутися до мого Центру, та бути впевненим у професійному захисті Ваших інтересів.


Адвокат у сімейних справах Голубничий Олег Ігорович
Телефон: (063) 489 29 09