Визначення місця проживання та порядку виховання дитини

У житті кожної людини складаються досить різні обставини, причини і приводи для розірвання шлюбу, але результат – розлучення, завжди є неприємною подією в житті кожної людини. І не лише тому, що сама по собі процедура розлучення має неприємний психологічний і моральний аспекти, але так само і тому, що після нього виникають різні спори відносно поділу майна, нажитого в шлюбі, аліментні спори, спори про порядок виховання і встановлення місця проживання дітей.

Питання, відносно участі батьків у вихованні і утриманні дитини після розлучення були пріоритетними у всі часи, адже, фактично, дитина позбавлялася права на повноцінну сім’ю. Тому, найчастіше в судовому порядку батьки дитини встановлюють з ким з батьків дитина проживатиме, графік побачень з дитиною того з батьків, який проживає окремо, а також, аліментні зобов’язання того з батьків, хто проживатиме окремо від дитини, відносно її утримання.

Судові процедури щодо визначення місця проживання дитини та про порядок участі у виховання дитини того з батьків, хто проживає окремо у вихованні дитини, встановлення графіку зустрічей з дитиною, є дуже трудоємкими процесами, а тому відбирають багато сил і здоров’я, як фізичного, так і психологічного, а також потребує значних матеріальних затрат. Судові процеси, пов’язані з долею дитини є дуже складними процедурами, оскільки вимагають надання суду значної кількості документів і доказів, а тому потребують кваліфікованого і досвідченого підходу до них, а також їх чіткого тактичного планування. Окрім того, до участі в даній категорії справ, в якості третьої особи, долучаються органи опіки та піклування (служби у справах дітей), які не заявляють самостійних вимог, проте надають свій висновок та мають право підтримувати одну із сторін, та до думки яких, в переважній більшості випадків, суди прислухаються.

Детальніше про цю процедуру Ви можете прочитати в статті «Визначення місця проживання дитини».

Я неодноразово успішно брав участь в судових спорах, пов’язаних з порядком виховання і встановлення місця проживання дитини, як на стороні позивача, так і на стороні відповідача, а тому маю значний досвід проведення такого роду судових процедур. Також, в моєму арсеналі є кілька ефективних тактик захисту в категорії справ про встановлення місця проживання дитини, а також, незважаючи на весь характер судової практики, є кілька рішень на користь батька.

На практиці, трудомісткість таких процедур пов’язана в першу чергу зі збором необхідної доказової бази, а також грамотним формуванням позовних вимог і якісним оформленням процесуальних документів. Вартість проведення судових процедур завжди індивідуальна, і залежить від складності правовідносин, що склалися.


Адвокат Голубничий Олег Ігорович
Телефон: (063) 489 29 09