Встановлення батьківства

Встановлення батьківства в Україні проводиться в судовому порядку на підставі наданих доказів. Зазначене передбачено Сімейним кодексом України та може бути реалізовано шляхом подачі відповідної заяви до органів судової влади.

Встановлення батьківства в судовому порядку проводиться, коли:

  • батьки дитини не реєстрували шлюб;
  • існує відмова батька дитини від встановлення даного юридичного факту і визнання дитини шляхом звернення із заявою до органів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС);
  • відмова матері в спільному з батьком зверненні в РАЦС із заявою про встановлення батьківства;
  • відмова батька органом опіки та піклування в визнанні та встановленні батьківства після загибелі або зникнення матері.

Щоб розібратися у всіх нюансах даної сімейної проблеми самостійно, потрібно ознайомитися з масою нормативних документів. У середньостатистичної людини, діяльність якої не має ніякого відношення до юриспруденції, на це піде чимала кількість зусиль.

Для швидкого вирішення проблеми відповідно до букви закону, під час розгляду справи визнання батьківства через суд, необхідна кваліфікована підтримка адвоката. Детальна законодавча консультація, а також професійний захист в суді Ваших інтересів допоможуть отримати бажаний результат без додаткової витрати нервів, сил і фінансів, адже дії «дилетанта» можуть спричинити за собою погіршення ситуації, що склалася.

У чому полягає допомога адвоката?

У своїй практиці я неодноразово стикався з необхідністю встановлення батьківства через суд. Подібні справи не завжди вирішуються на користь того, хто подавав заяву. Найчастіше це відбувається через незнання закону і своїх прав, а також з відсутністю проведення підготовчого етапу зі збору необхідної доказової бази. Але, співпрацюючи з адвокатом по встановленню батьківства, Клієнт може розраховувати на:

  • ретельну підготовку до процесу і підготовку доказової бази;
  • швидку підготовку всіх необхідних клопотань та позовів;
  • повноцінний захист прав та інтересів Клієнта під час проведення судового процесу;
  • своєчасне реагування на можливі процесуальні зміни;
  • повне збереження особистих даних;
  • більш швидкий розгляд справи і винесення остаточного вердикту.

Також, допомога юриста сприяє зменшенню емоційного навантаження як на дитину, так і на самого Клієнта.

Визнання батьківства в судовому порядку вимагає максимальної уваги з боку адвоката. Розуміючи делікатність справ даної категорії, я завжди прагну повністю проінформувати Клієнта про всі можливі складнощі. Зі свого боку, гарантую детальне вивчення нюансів ситуації, проведення всіх необхідних заходів і надання в суд необхідних документів. Завдяки великому досвіду вирішення подібних сімейних спорів, можу запевнити в тому, що судове встановлення батьківства буде проведено з використанням всіх процесуальних можливостей, передбачених законом, що дасть можливість максимально виконати вимоги Клієнта, а також буде сприяти зменшенню його фінансових витрат.

Вартість моєї професійної допомоги буде встановлена ​​після попередньої консультації, детального аналізу і встановлення складності майбутньої справи.


Адвокат Голубничий Олег Ігорович
Телефон: (063) 489 29 09