Зміна прізвища дитини

Традиційно склалося, що після одруження дружина бере прізвище чоловіка. Звичайно, не всі сім’ї, а особливо прогресивна молодь, притримуються даних традицій, все залежить від їх особистих бажань та волевиявлення, але все ж більшість подружніх пар мають більш консервативні погляди на описану ситуацію. Тому, коли у подружжя народжується дитини, вона також отримує прізвище чоловіка.

Після розлучення (добровільного через органи РАЦСу, чи судової процедури розірвання шлюбу) у дружини, знову ж таки, виникає питання стосовно повернення власного дівочого прізвища, а з ним, нерідко, і питання зміни прізвища дитини. Звісно, вищеописана ситуація не являється єдиною передумовою зміни прізвища дитини, а причини для цього у кожного свої.

Сучасне сімейне законодавство вказує, що процедура зміни прізвища дитини може бути проведена двома шляхами – перший «добровільний», коли існує згода обох батьків на зміну прізвища, через органи РАЦСу, та другий «примусовий», коли, відповідно, відсутня згода одного з батьків. Дана процедура проводиться в судовому порядку, зважаючи на суттєву кількість обставин (наприклад, такі як вік дитини).

Детальніше про цю процедуру Ви можете прочитати в статті «Зміна прізвища дитини».

Я спеціалізуюсь на сімейних спорах такого характеру, та маю значний успішний досвід реалізації даних судових процесів як на стороні позивача, так і на стороні відповідача. Тому, якщо Вам необхідно провести судову процедуру по зміні прізвища дитини, то Вам обов’язково буде необхідна допомога досвідченого професіонала, який спеціалізується на даній категорії сімейних спорів.


Адвокат Голубничий Олег Ігорович
Телефон: (063) 489 29 09